Vánoční koleda (Tak trochu netradiční)

23. prosince 2017 v 23:12 | Wolf_Ranger |  odpadkový koš
Tak to tady máme znovu, Vánoce. Každoroční organizované, ve většině případech, šílenství. Svátek stresu, prázdných peněženek, vyčerpání, vylovených rybníků, vystátých front v obchoďácích a zelených skřetů na obrazovkách. Nicméně dnes tu nejsem proto abych kritizoval Vánoční svátky, ale pro ty z vás, kterým už se ohrály klasické vánoční koledy. Mám pro Vás totiž pár zajímavých variací na některé, většinou ty neznámější koldey.


Nevím jak Vy, ale mě osobně vánoční koledy nebaví už od doby druhého stupně základní školy. Kdy jsem se každý rok učili ty samé koledy dokola a dokola. Po takovém dni jsem přišel domu a tam hrálo to samé, jen zpívané Kájou Gotem či někým podobným, utahaným plačtivím tónem. Cože je mimochodem jedna z věcí které nechápu. Proč, když vánoce jsou oslavou znovuzrození Krista, pro nškteré jen prostě oslavou, jsou všechny koledy s tak utahanou a (pro mě) smutnou melodií? Diť je to oslava! Není to žádný pohřeb či jiná smuteční akce. Proto si mylsím že by si koledy zasloužili trochu více energie a prohloubenější melodie. Mělo by z nich být cítit nadšení. Toť alespoň můj názor a má chuť co se koled týká.

Pro ty zvás kteří s semnou alespoň trochu souhlasí, nebo je jen už prostě nebaví ty klasické monotolní koledy a zajímají se i o trochu hudby, jsem připravil krátký list různých variací na koledy od jeďněch z nejlepších novodobých skladatelů instrumentální hudby. Těmi jsou Instrumental Core Music a jedna skladba příjde i od Two steps from Hell.

Jen pár slov stranou:
Obecně bych vám doporučil poslechnout si i další písně od Instrumental Core, stejně tak od od Two steps form hell.
Two steps from hell je, dalo by se říci, více zamšřeno čistě instrumentálně, maximálně za doprovodu nějaké elektrické kytary či bass kytary. Zatím co Instrumental Core jde netradiční cestou (která tedy i mě mnohem více vyhovuje) a to tím že do klasické instrumetální hudby dokází velice vkusně zasadit prvky elektra či Dubstemu nebo psytrapu. Je navás jak to pojménujete. Popravdě takový styl hudby jsem hledal skoro tři roky než jsem našel právě Instrumental Core Music. Ale co bych o tom mluvil, poslechněte si je a udělejte si vlastní názor :)


První dnešní píseně či skladba bude Silent Night od Instrumental CoreDruhá skladba je Christmas Medley od Two Steps From Hell

Třetí skladba bude znovu od Instrumental Core a to Time Together.
(Což myslím je jejich originální dílo)

Čtvrtá skladba, taktéž od Instrumental Core. Tentokrát skladba jménem We Were Children.
(téže jedna z jejich originálních....myslím)
Tak a to by jsme měli, doufám že se vám variace na klasické koledy líbili tak jako mě a že se vám bude líbit i další tvorba těchto skladatelů. Téže že prožijete krásné a pohodové svátky a že vás v následujícím roce nic nelibě nepřekvapí.
Užijte si Vánoce, užijte rodinu, či přátele.


Pac.


PS: Ještě vám semhle dám moji nejoblíbenější skladbu od Instrumental Core. Aby jste věděli očem že jsem to nahoře mluvil :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama