Rick and Morty

29. září 2017 v 14:13 | Wolf_Ranger |  Recenze filmová
Už je to nějaká doba co tu vyšel poslední článek. Pravdou je že jsem něco chtěl napsat už velice douho. Ale z nějakého důvodu pokaždé když jsem otevřel blog, jako by se mi z hlavy všechna ta úžasná témata vykouřila. A když už jsem si na nějaké zajímavé vzpoměl tak mě zase zastavilo mnoho a mnoho nepříznivích vlivů.....Převážně má lenost. Tak už bez dalšího vymlouvání, pojďme se podívat na ten úžasný seriál Rick and Morty!Začal bych asi upozorněním že (jak už jste dost možná slyšeli i jinde) tenhle seriál se netají násilím, nadávkami, rasistickými narážkami a tak dále. Tudíš seriál i když je animovaný rozhodně není pro děti.

Rick and Morty je seriál vysílaný na stanici [adult swim], vytvářený Justinem Roilandem ve spolupráci s Danem Harmonem.
Jak jste si už určitě někdy všimli Rick i Morty vypadájí jako hlavní postavy z filmu Návrat do budoucnosti. Máte uplnou pravdu jelikož Rick i Morty jsou navržení dle svích předchůdců z jiného seriálu od Justina Roilanda, který byl přímou parodií na film Návrat do budoucnosti.
Jedna z věcí která se mi na Rick and Morty líbí jsou detaily. Skutečně, tvůrci mají neuvěřitelný cit pro detaily. Jeden z nich je třeba helma ležící v Rickově stole v garáži. Každou episodu leží na stejném místě a v některých episodá ji i Rick nějakým spůsobem upravuje. A samozřejmě tato helma je, jako spousta a spousta dalších věcí, odkaz an něco dalšího. V tomto případě na reálnou událost. A takových-hle věcí je plný seriál. Takže můžete v klidu sedět a jen si užívat seriál a momentální dobrodružství, s tím že čas od času na vás vyskočí nějaká očividná reference, nebo můžete hledat tyhle detaily a reference. Nutno podotknout že Rick and Morty má docela velkou komunitu lidí kteří právě tyhle malé detaily hledají.


Rick and Morty je seriál, nečekaně, o Rickovi a Mortym kteří spolu cestují mezi dimenzema a zažívají různá "dobrodružství". Rick je neuvěřitelně inteligentní člověk, tak inteligentní až tím sám sebe zakomplexoval (což se po čas seriálu párkrát řeší). Zatím co Morty jeho vnuk, je průměrně občas až podprůměrně inteligentní. Čehož Rick využívá, jak sám řekl, jako maskování. Protože je tak inteligentní že se dá vystopovat po vesmíru a všemi dimenzemi a Mortyho "hloupost" toto znemožňuje.
Nicméně ikdyž Rick and Morty je seriál založený na parodii filmu návrat do budoucnosti, nečekejte zde žádné cestování časem. Jelikož samotní tvůrci řekli že je to moc složité. Místo toho cestují Rick a Morty mezi dimenzema. Celá show vychází z teorie strun( jinak řečeno, každé rozhodnutí vyvtoří jiný svět kde se to rozhodnutí stalo jinak).


Možná už jen dodat že tvůrce Ricka Mortyho, je dobrým kamarádem tvůrce seriálu Gravity Falls. Díky čemuž na sebe oba dva seriály navzájem odkazují. Třeba prolítajícími věcmi z Gravity falls portálem v Rick and Morty. A mnoho dalších. Osobně seriál doporučuji všemi deseti. Je zábavný v celku rychlí a má i hlubší smysly.
Jedna zajímavost na konec, téměř 2/3 postav dabuje jeden a ten samí člověk. Což je velice zajímavé a je to další věc proč je Rick and Morty unikátní seriál.


Nakonec vám sem dám video od Lemmina, který krásně popsal některé události, detaily a uvedl vás krásně do tohoto v celku střeštěného světa a to i bez spoilerů. 


Komentáře

1 Sili Sili | Web | 30. září 2017 v 20:36 | Reagovat

To o Gravity Falls jsem nevěděla. Vlastně ani to o Návratu do budoucnosti, to bude tím, že jsem ten film neviděla. Já vím, shame, shame.

2 gothic-sisters-of-hell gothic-sisters-of-hell | Web | 3. října 2017 v 22:22 | Reagovat

Pěkný blog

3 Our Life Our Life | Web | 19. ledna 2018 v 15:56 | Reagovat

to vypadá zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama